A siker legnagyobb ellensége maga siker, mert a siker önelégültségre vezethet, ami kiöli a tettvágyat, így semmi sem ösztönöz a változásra – márpedig a tettvágy sürgető érzése kell a változtatáshoz!
Milyen jó volt érezni a tettvágy sürgető érzését. Emlékeztek? Nem azt az üres aktivitást, amikor soha semmire nincs időnk, ki se látszunk a tevékenységekből, értekezletről értekezletre rohangálunk és soha semmi nem történik… Hanem azt az igazi tettrekészséget, amikor égünk a vágytól, hogy végre nekikezdhessünk és elvégezzük és utána jól érezzük magunkat.
A sikerből származó önelégültségnél – amelynek célja a status quo megtartása – még veszélyesebb az áltettvágy, amely ideges, önigazoló, sehová sem vezető pótcselekvések sorozata. Ez felemészti az időt, az energiát árt a cégen belüli kapcsolatoknak, nem figyel a külvilágra.
John P. Kotter – aki a változás, változtatás témájának nagy szakértője – Tettvágy című könyvében részletesen kifejti a nyolc pontból álló változás irányítási modelljét. Nézd meg most!